NAŠE ŠTĚŇÁTKA

Rozhodli jsem zvolit cestu s využitím  „rodinného stříbra“.

Řízený chov rhodeských ridgebacků u nás podléhá poměrně přísným kritériím a díky selekci se za více jak patnáct let dosáhlo eliminace mnoha negativního.

Amálka i Ascot jsou oba dva představitelé zdravých a typických jedinců plemene po stránce povahy i exteriéru. Amálka pochází ze třinácti zdravých a vyrovnaných sourozenců. Ascotovo potomstvo, je zpětnou vazbou a výmluvnou referencí o chovných kvalitách tohoto psa.

Naši RR jsou členové rodiny, ale jsou též všestranně vedeni výstavně i pracovně. Jsou skvělými parťáky na všech našich cestách, milými společníky v rodinném kruhu,milují pohyb na coursingové dráze, při práci v lese nebo s námi sdílejí nadšeně další naše aktivity.

Jejich mimořádné výstavní úspěchy jsou jen dílčím obrazem jejich psích osobností. Moc si přejeme, aby naše štěňátka šla ve šlápějích svých rodičů a dělala radost nejen nám jako chovatelům, ale hlavně jejich budoucím majitelům. Proto s nimi  chceme být v kontaktu i do budoucna a zajistit jim nadále kvalitní chovatelský servis, poradenství ve výživě, veterinární poradenství, či na přání kompletní veterinární péči našich štěňátek.

Na tomto místě patří znovu zdůraznit nejdůležitější a nejpodstatnější informace pro nové majitele, s kterými naše štěňátka odejdou do nových domovů.

Co pro nás znamenají „naše“ štěňátka?

  • Na prvním místě starost o ně a jejich mámu.
  • Zodpovědnost za jejich růst, zdraví a psychický vývoj dokud budou u nás. I díky našim profesním možnostem a znalostem jim zajišťujeme nejkvalitnější výživu, které je dostupná na našem trhu, perfektní veterinární a chovatelskou péči.

 Co z toho vyplývá od nás pro budoucí majitele?

  • Každé štěně před odchodem od nás bude socializované
  • Bude navyklé na kvalitní krmení Royal Canin
  • Bude důkladně veterinárně prohlédnuté, očkované a odčervené
  • Kromě tetování, které je dle chovatelského řádu povinné, bude očipované, což umožní nejrychlejší způsob jeho identifikace a zanedlouho se stane též povinností k vycestování do zahraničí.
  • Každý ridgeback od nás odejde do nového domova s obsáhlou štěněčí „výbavou“ včetně cestovního pet-pasu do zahraničí.
  • Pokud bude potřeba, radou a pomocí v oblastech chovu, veteriny a výživy zůstáváme na blízku po celý život našich štěňátek. Novým majitelům pomůžeme s výstavami, s uchovněním našeho potomstva.
  • Pokud bude požadováno, rádi se ujmeme kompletní veterinární péče.

Co z toho vyplývá pro budoucí majitele našich štěňat vůči nám (vůči našim štěňátkům)?

  • Mít rád svého psa a starat se o něj zodpovědně a s láskou, ne z povinnosti!!!!!!

Štěňátka chovatelské stanice Silamja

Vrh A 2009

Vrh B 2013

Vrh C 2014 

 Vrh D 2014 

Vrh E 2016