Amálka-psí osobnost slovem a fotografiemi

Kdo je Amálka?

Amálka je psí osobnost, která se nám stala životním partnerem.Pro nás je naprosto výjimečná. Vyrostla v typického představitele plemene rhodeský ridgeback, ve vyrovnaného až neuvěřitelně samostatně myslícího tvora skvělé povahy. Nemáme problém ji kamkoliv vzít. Na dovolenou na Sardinii, kdy se cestou trajektem s noblesou stává atrakcí pro malé Italy, kteří se ji bezprostředně vrhají  kolem krku. Je psem, který blaženě tráví hodiny v teplém moři a plážovém písku. Nemáme s ní problém při pobytech v hotelích po celé Evropě ani v zimě, kdy nás na horách nadšeně doprovází na běžeckých túrách. Amálka  se účastní pracovních jednání či recepcí na „vyšší úrovni“ , dělá psychoterapeuta ve veterinární ordinaci, kde v důstojném  posedu vedle psacího stolu svým klidným výrazem a chováním působí pozitivně na nejisté zvířecí pacienty. Vychutnává si účast na svatbách našich přátel a naposledy té naší...Nutno podotknout, že pokud Amálka nosí obojek, tak pro okrasu a vodítko jen to výstavní. Není důvod ji uvazovat, a to dokonce ani při cestování metrem nebo tramvají.

Miluje pohyb na coursingové dráze, baví ji agility, ale i jako použitelná k lovu umí s nadšením dohledat zvěř. Nezná výcvikový dril, ale je naprosto zvladatelným psem, který skutečně dokáže samostatně přemýšlet. Je parťákem a členem naší rodiny, zná naše projevy a nálady, kterým rozumí, stejně jako my beze slov rozumíme jí.Tento vztah se mezi námi vytvořil na základě  úzkého soužití, naší rozumné tolerance a respektování její psí osobnosti a jejich potřeb. Ona zase přirozeně respektuje nás, jako pro ni vůdčí a rozhodující bytosti.

Jinak je Amálka též multišampiónkou krásy. Národní šampiónkou České republiky, nár.šamp.Slovenska, nár.šamp.Srbska a Černé Hory, nár.šamp.Polska. Je  klubovým šampiónem Českého klubu ridgebacků.Čtyřikrát zvítězila v prestižních soutěžích o nejkrásnější ridge a nejkrásnější pohyb na klubových výstavách. Je vítězem loveckých barvářských zkoušek o pohár RR Sportu , je nejlepší fenou roku třídy pracovní Slovenského klubu chovatelů ridgebacků. Amálka je absolvoventem BZ (barvářských zkoušek), ZOP (zkoušek ovladatelnosti psa), držitelka coursingové licence.

Zúčastnila se skoro 70 výstav, téměř vždy „na bedně“. Získala tituly  CACIB (nejkrásnější fena plemene rhodeského ridgebacka na mezinárodní výstavě),3x res.CACIB (2. nejkrásnější fena plemene rhodeského ridgebacka na mezinárodní výstavě)15x CAC (vítěz třídy),11x res.CAC (2.nej.třídy).Je čekatelkou dalších národních šampionátů a mezinárodního šampióna krásy.......

.......ale je to hlavně ta nejlepší psí bytost, kterou jsme kdy potkali!!

 

   

RODOKMEN

FOTOGALERIE